Arılar

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Yaban Arılarını Nasıl Engellersiniz

Yaban arısı ile ilgili sorunları engellemek istiyorsanız, özellikle yaz aylarında en aktif olduklarında engellemek esastır.

Yaban arılarının evinizi veya bahçenizi istila etmesini beklemek yerine, herhangi bir sorunun oluşmadan önce önlenmesi her zaman daha kolaydır. Yaban arısı sokması korkusu o kadar büyük olabilir ki, bazı insanların dışarıya çıkmalarını önleyebilir.

Yaban Arısı Önleme İpuçları

Bir yaban arısı yuvasının erken tedavisi sizin ve ailenizin acı verici sokmalara karşı korunmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Davranışınızda değişiklikler yapmanız ve yiyecek ve içecekleri açıkta ne şekilde tuttuğunuz, bu sokucu haşereleri caydırmaya yardımcı olabilir.

  • Yuvaları kontrol edin - Evinizi ve bahçenizi ilkbaharın başlarında ceviz ya da golf topu boyutunda ki yuvalara yönelik kontrol edin - Erken oluşturulmuş küçük yuvalarda daha az sayıda yaban arısı olur ve hızlı bir şekilde tedavi edilmeleri daha kolaydır. Çatı katları, garajlar, kulübeler, duvar boşlukları veya saçaklar altındaki yuvaları arayın.

  • Kapalı Çöp Kutuları - Dışarıdaki çöp kutularının sıkıca oturan kapakları olduğundan emin olun. Çöp kutularını kapı ve pencerelerden uzakta tutun, böylece içerikleri yaban arılarını kendilerine çekmez.

  • Kapı ve pencereleri kapalı tutun - Yaban arılarının evinizin içine girmesini engellemek için

  • Güvende olun - Bir yuva tespit ettiyseniz, çocukları ve evcil hayvanları alanın dışında tutmaya dikkat edin.

Yabanarısı Sorunlarını Engellemek

Evinizde veya bahçenizde görülen aşırı sayıdaki yaban arısı kesinlikle yakınlarda bir yuva olduğu anlamına gelse de, bir yaban arısı yuvasını ortadan kaldırmak her zaman olası bir çözüm olmayabilir.

Yuva mülkünüzde değilse, yuvayı ortadan kaldırmak için neler yapabileceğiniz konusunda çok sınırlı bir kontrole sahip olursunuz.

Kapalı, ulaşılması güç alanlarda (duvar boşlukları gibi) bulunan yuvalar daha da zor tedavi edilecektir.

Profesyonel bir çözüme mi ihtiyacınız var?

Huzuru sağlamak ve sokmalara karşı tamamen korunmak için, Rentokil’in profesyonel teknisyenlerinin sizler için yuvayı tedavi etmesi daha güvenlidir.

  • 2 iş günü içerisinde güvenli yabanarısı yuvası uygulaması.
  • Sertifikalı yerel teknisyenlerin, yuvayı etkin bir şekilde tedavi etmek için yalnızca 30-45 dakikalık bir ziyaret gerçekleştirmeleri gerekir.
  • Nisan ve Eylül ayları arasında mevcut yabanarısı tedavisi çevrimiçi 7/24 satın alınabilir.