Depolanmış Ürün Zararlısı

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Evinizdeki Depolanmış Ürün Zararlılarından Kurtulun

Yediğiniz yemeği kirleten zararlılardan daha fazla rahatsız edici başka bir şey yoktur. Ne yazık ki evinize depolanmış ürün zararlısı taşımanız kolaydır, kasıt olmadan, evcil hayvan gıdalarında ve diğer gıdalarla gelebilirler. 

Depolanmış ürün zararlıları o kadar küçüktür ki, ilk başta bir sorun olmadığını fark etmeyebilirsiniz, ancak dikkat etmeniz gereken birkaç istila işareti vardır.

Depolanmış Ürün Zararlısı İçin Profesyonel Uygulamalar

Evinizde veya işyerinizde depolanmış ürün zararlısı istilası olduğunu düşünüyorsanız, 444 3 554 nolu ücretsiz hattımızdan bizi arayın ve SPI sorunuzu çözmeye yardım edelim. 

 • BPCA sertifikalı teknisyenlerimiz çeşitli depolanmış ürün zararlılarının davranışlarını bilir ve hedefe yönelik, etkili bir uygulama için bu bilgileri kullanırlar. 
 • Tüm uygulamalarımız aile ve evcil hayvan dostu.
 • Teknisyenlerimiz çalışmaya başlamadan önce uygulama süreci hakkında bilgilendirme yapar. 
 • Eğer istenirse, takip ziyaret planlanır. Bu yapılan uygulama ve istila seviyesine göre değişir.

Ne yapabilirsin?

Evinizdeki depolanmış ürün zararlıları oldukça hareketlidi. Kurutulmuş meyve, pirinç ve tahıllar gibi diğer gıdaların üzerinden hızlı bir şekilde yayılır.

 • Hızlık hareket etmeniz gereklidir, süre uzadıkça istilanın kaynağını bulmanız bir o kadar zor olacaktır. İstila kaynağını kaldırmanın yanında , oluşabilecek döküntüleri temizlemek gerekir.

 • Evcil hayvan gıdaları da dahil olmak üzere tüm gıdaları sıkıca kapalı kaplarda saklayın, böylece zararlılar içlerine giremez.

Depolanmış Ürün Zararlısı Hakkında Gerçekler

 1. Depolanmış ürün zararlıların çoğu mutfaklarda enfekte gıda maddelerinde, kilerde veya gıda maddelerine yakın depolama alanlarında bulunabilir. 
 2. Un biti ve testereli böcek evlerde gıda maddelerine bulaşan en yaygın türlerdir. 
 3. Un biti, un pirinç ve yulaf gibi öğütülmüş tahıllarda bulunurlar. Veküf kokusu bırakırlar. 
 4. Buğday biti tahıl, kurutulmuş meyve, makarna ve kraker yiyebilir. 
 5. Kuru meyve güvesi larvası diğer depolanmış ürün zararlıları gibi tahıl, kurutulmuş meyveler ve fındıkları yiyebilir, ama aynı zamanda kurutulmuş otlar, baharat, kuru köpek mamasına da bulaşabilir. 
 6. Depolanmmış ürün zararlıları ambalajı çiğneyerek içindeki gıdaya beslenmek ve ya yumurta bırakmak için ulaşabilirler. 

Depolanmış ürün zararlısı sorunu var ise, 444 3 554 nolu hattımızdan ücretsiz arayın.