Diğer Yaban

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Yaban Hayatı Koruması

İstenmeyen ziyaretçileri bahçenizden ve evinizden uzakta tutmak için uygulayabileceğiniz farklı uygulamalar hakkında çok sayıda koca-karı metodu vardır.

İstenmeyen yabani hayvanları caydırmaya yardımcı olabilecek birçoğu sağduyulu ipuçları.

Yabani Hayvanları Nasıl Engelleriz

  • Çöp kutularını kapalı ve güvende tutun, böylece hayvanlar bunların içeriğine erişemez.

  • Çimlerinizi doğal döküntülerden uzak tutun, çünkü bu döküntüler, bahçenize yakın orman gibi alanlarda yuvalanmaları için cazip yabani hayvan yataklarına sebep olabilir. Yatakların toplanması, yabani hayvanları saklanmaya sürükleyeceğinden bariz bir iz bırakacaktır.

  • Bir çit, bazı yabani hayvanların bahçenize girmesini engelleyecektir, ancak porsuklar güçlü ve dirençli hayvanlardır ve tüm engelleri hatta engellerin en sağlamlarını aşabilir. Porsuklar aynı zamanda iyi tırmanıcılardır ve şaşırtıcı derecede dar aralıklardan geçebilirler.

  • Çimleri iyi durumda tutun. Çim düzenli olarak biçilir ve eğilirse, iyi drene edilir ve havalandırılırsa, bu durum, böceklerin yem arayan yaban hayvanlarını kendilerine çekecek yumurta bırakma şanslarını azaltacaktır.

  • Ayrıca, böcek larvaları için mükemmel koşullar sağlayan ve rutubetli bölgelere yol açan yosun ve sarkık bitki örtüsünün kaldırılması yerinde olacaktır.

  • Evinize giren sincapları cesaretsiz kılmak için, çatı katı boşluklarının doldurulduğundan emin olun.

  • Diğer yaban hayvanlarının evinize girmesini engellemek için evin çevresindeki tüm boşlukları tıkayın. Titiz davranmalısınız, çünkü salyangoz gibi zararlıların kemikleri yoktur ve en ufak deliklerden sıkışarak geçebilirler.

Rentokil'in Yaban Hayatı Engelleyicileri

Sorunu kendi başınıza çözemezseniz, BPCA (İngiltere Haşereyle Mücadele Birliği) Sertifikalı Teknisyenlerinden uzman tavsiyelerini almak için bize ulaşın. 

Yaban hayatı yönetimi konularını görüşmek üzere Rentokil'i 444 3 554'den ücretsiz olarak arayın.