Kuşlar

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

İşletmeniz için Kuş Engelleyici Hizmetleri

Bir çok kuş kendi doğal ortamlarında tamamıyla zararsız olup, güvercin ve martı gibi türler hastalık yayabilirler. Bunlar  sadece insan sağlığı için bir tehlikeli olmayığ, aynı zamanda işinizi de riske atabilirler.

Kuş uzmanlarımız kuş korkutma ve yuva kaldırma gibi etkili çözümler sunarlar. Bunların hepsi işinizde telaş ve kesintiyi en aza indirger.

444 3 554 nolu ücresiz hattımızdan bizi arayın ve kuşları engellemek için insani yolları konuşmak üzere 24 saat içinde size geri dönüş yapalım.  

Durum: Kuşlar gıda depoları, fabrikaları ve fırınlar gibi gıda tesislerinde önemli bir problem olabilir. Kuşlar genellikle yükleme alanları veya hasarlı çatı katlarında bulunurlar.

Rentokil'in Kuş Engelleyici Serisi

Etkili kuş engelleyici serimiz zehirsiz ve insani yollarla, zararlı olan kuş popülasyonun güvenli bir şekilde dağıtmaktadır.

 • Yumurta & Yuva Kaldırma - Yetişkin kuşların o tesiste yavrularını yetiştirmesini önler, sürü boyutunu küçültür ve kuşları başka yerlere taşınmaya teşvik eder.

 • Kuş Korkutma - Korkmuş kuş seslerini tekrarlayıp dijital olarak çalabiliriz. İlgili kuşlara sesler güçlü bir uyarı çığlığıdır - bu yüzden uçup kalacak başka bir yer bulacaklardır. Bu teknik sadece martılar ve sığırcıklar için geçerlidir.

Deneyimli teknisyenlerimiz her zaman bireysel ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü belirler.

Beş Adımda Kuş Engelleme Planımız

 1. Satış temsilcilerimiz sizinle irtibata geçerek, işletmenizdeki kuş durumunu incelemek için uygun bir zaman planlayacaktır.
 2. Satış temsilcilerimiz sizin için bir uygulama planı tavsiye eder. Bu kuş yalıtımı ayrıntılarını ve fiyatını içerir.
 3. Uzman kuş teknisyenlerimiz  ziyaret etmek ve problemi çözmek için organize olurlar. Birden fazla ziyaret gerekebilir.
 4. Teknisyenler kendilerini tanıtacak ve çalışmaya başlamadan önce uygulama süreci hakkında bilgilendirme yaparlar.

Güvercin ve Martı Hastalıkları

Güvercinler üzerinde barındırdıkları kene gibi zararlıları, pire ve kuş bitlerini insanlara yayabilir. Kuşlar ve dışkıları üzerinde zararlılar yaşar, ancak kuş ayrıldığında tüneme alanlarında parazitler  yeni gıda arayışı içinde binaları istila edebilir.

Güvercinler ve martılar da sizi ciddi olarak hasta edebilecek bazı kötü hastalıkları barındırıyor:

 • Salmonella(Güvercin ve martılar) -  Bu bakteriler güvercin dışkısında depolanır. Salmonella ve paratifoya neden olabilir.
 • Papağan Hastalığı (Güvercin ve Martı) – Bu enfeksiyon kurutulmuş dışkılardaki bakterilerin teneffüs edilmesi ve kuşların tüylerinden bulaşır.
 • Kuş Gribi(Martılar) – Bu virüs dışkı ile temas halinde veya  kuşların salgıları ile insanlara  bulaşabilir.
 • Koli Basili (E.coli) (Martılar) - Kalın bağırsak iltihabı ve septisemi gibi hastalıklara yol açabilir.
 • Mantar Enfeksiyonları(Martılar) - Histoplasmosis ve Cryptococcosis’i içermektedir ve kuş pisliği ile taşınırlar.
 • Kuş Biti – Genellikle kuş yuvalarında ve tüneme alanlarında bulunur. Genellikle kuşların kanı ile beslenirler ama aynı zamanda insanları da ısırabilirler.

444 3 554 nolu hattımızdan ücretsiz bizi arayın. Kuşları  engellemek için kuş ağı, kuş iğnesi gibi uygulamalarımız hakkında bilgi vermek için 24 saat içinde geri dönüş yapalım.