Kuşlar

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Kuşlardan Nasıl Kurtulursunuz?

Zararlı olan kuşlar herhangi bir işyeri için gerçek bir problem olabilir. Sadece biraz karmaşaya neden olmaz, aynı zamanda sağlık tehlikesi de vardır- tabi biraz da korkutucu olabilirler.

Güvercinler ve martılar özellikle kasaba ve şehirlerdeki en kötü zararlılardır. Bu gibi durumlarda bazı faktörlere bağlı olarak kuşları uzaklaştırmak daha zor hale gelir.

  1. Güvercinlerin doğal gıdaları hububat ve tohumlardır ancak atık paketler ve çöp bidonlarındaki yiyecek atıkları gibi işlenmiş gıdaları da yiyerek kentsel alanlara uyum sağlarlar.
  2. Yeterli yiyecek bulabilirlerse, güvercinler Mart ve Temmuz ayları arasında zirve yaparak yıl boyunca üreyebilirler
  3. Martılar kurdukları yuvaya bir sene sonra tekrar geri dönerler, bu yüzden kurdukları konumlardan kurtulmak zordur
  4. Martılar uzun süre yaşayabilir- 40 yıl kadar- bu süre boyunca üreyebilirler.

Kuş probleminiz varsa bulabilirsiniz.

Kuş Taşıma Taktikleri

Kuşları vazgeçirmenin en iyi yolu onların yiyecek kaynaklarını kaldırmaktır, ancak yoğun olan kentsel alanlarda bu her zaman pratik çözüm değildir.

Kuşlar iş yerinde bir sıkıntı neden olup olmadığını denemek için bir dizi taktik vardır:   

  • Kuşların yuvalarına (Örneğin pencere çıkıntıları üzerine engelleri koyarak) erişimi engellemek etkili bir kuş engelleme yöntemi olabilir.
  • Mümkün olduğunca gıda kaynaklarını gizli tutunuz.
  • Çöp torbalarının açık olmadığından ve kapaklarının güvenli olduğundan emin olun, martıların çok keskin gagaları vardır.

Rentokil Kuş Uygulamaları

Yeri ne olursa olsun kuş uzmanlarımız işyerinizdeki zararlı kuşlardan kurtulmak konusunda deneyime sahiptir. Kuşlara zarar vermeden martılar ve güvercinlerden kurtulabilirsiniz.

444 3 554 numaralı ücretsiz hattımızdan bizi arayın, 24 saat içinde geri dönelim. Kuşlara zarar vermeden,  güvenli, düşük maliyetli ve çevre dostu çözümler geliştirdik.

Durum: Sadece üç martı türü potansiyel zararlı olarak kabul edilmektedir. Büyük kara sırtlı martı, büyük gümüşü martı ve kara martı