Pire

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Pire Isırıkları

İnsanlar üzerinde pire ısırıkları sıkıntıya neden olurken, evcil hayvanlarınız daha çok acı çekerler. Kediniz veya köpeğiniz tüylerindeki pireleri ısırmak için durmaksızın kaşındıklarını fark edebilirsiniz.
Pire ısırığı acılı değildir, ancak kısa süre içinde ısırığın farkına varırsınız. Isırığın çevresinde kaşıntı gelişebilir, duyarlılığınıza bağlı olarak sizi rahatsız edebilir.

Pire Isırığını Nasıl Tanırsınız?

Pire ısırıkları neye benzer? Kendi küçük büyüklüğü göz önüne alındığında, pire ısırıkları genellikle deride olduğu gibi küçük kırmızı lekeler olarak görünür.  
Diğer böcek ısırmalarında olduğu gibi, sadece ısırığa bakarak pireyi tespit etmek genellikle zordur. Böcek sorununu tanımlamaya yardımcı olabilecek diğer faktörler dikkate alınmalıdır.
  • Pire Isırığını Nasıl Tanırsınız? - Kendi küçük büyüklüğü göz önüne alındığında, pire ısırıkları genellikle deride olduğu gibi küçük kırmızı lekeler olarak görünür

  • Isırıkları nasıl bulursunuz? - etrafı kırmızılaşmış, diğer böcek ısırıklarına göre nispeten daha az şişmiş koyu küçük noktaları arayın.

  • Anında Fark etme - Bir pire ısırığı genellikle tek bir pirenin aynı bölgeyi iki veya üç kez ısırmasıyla hemen hissedilir.

  • İlk anda acı olmaz - ısırığın kendisi çok acı yapmaz. Rahatsızlığı veren ısırığa karşı vücudun gösterdiği kaşıntı hissidir.

  • Kimler risk altında? - Bebekler yerde ve özellikle halı ve ya kilim üzerinde oynamaları sebebiyle pire ısırığına karşı daha yüksek altındadırlar.

Eğer kaşıntılı döküntü ya da egzama ortaya çıkarsa, tavsiye ve tedavi için doktorunuza danışmalısınız. Pire ısırıklarında alerjik reaksiyonlar sık görülen semptomlardır.
Eğer evcil hayvanınızın tüylerinde yer yer azalma ya da derisinde kırmızılaşmış lekeler görürseniz veterinerinize danışmanızı tavsiye ederiz.

Isırık hakkında endişeli misiniz?

Evinizde veya işyerinizde pire ile ilgili endişeleriniz varsa 444 3 554 ücretsiz hattımızı arayın.

Uzman teknisyenlerimiz, profesyonel ürünler kullanarak ailenizin ve evcil hayvanların güvenliğini sağlayarak pirelerden hızla kurtulmanızı sağlarlar