Sıçanlar

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Sıçanlar Nasıl Önlenir?

Sıçan probleminiz olduğunu bilmek çok can sıkıcı olabilir, bu yüzden öncelikle aktiviteyi önlemek için elimizden geleni yapmak gerekir.  Sıçan aktivitesini önlemenin en iyi yolu , su, yemek ve barınağı ortadan kaldırmak gereklidir. Farelerin tersine sıçanlar günlük olarak su kaynağına ihtiyaç duyarlar. Sıçanların su ihtiyacı günlük olarak 15 ml ile 60 ml arasında olur,  kolayca ve sürekli olarak bu su kaynaklarına ulaşmaları gerekir.  Sıçanlar her şeyi yemeleriyle bilinirler, ama onlar geniş bir yelpazede az yemeyi tercih ederler.

Uzman Sıçan Mücadele Servisimiz

Eğer sıçan belirtileri gördüyseniz,  daha ciddi bir istila olabilir.  Evinizi veya işyerinizi sıçandan korumanın en iyi yolu uzman, hedefe yönelik, güvenli, hızlı ve etkili  uygulamalar almalısınız. BPCA sertifikalı teknisyenlerimiz etkili sıçan kontrol çözümleri sunarlar. Evinizde veya işyerinizde sıçanlardan kurtulmak için yardımcı olabiliriz. Ücretsiz 444 3 554’den bizi arayabilirsiniz.

Sıçanları Önleme Tavsiyeleri

Evinizde veya işyerinizde kemirgen problemini önlemede size yardımcı olabilecek pratik bilgiler


  1. Gıdaları sıkı kapanan cam veya metal kaplarda tutun. 
  2. Evinizde bahçenizde düzenli olun- daha az dağınıklık daha az saklanacak bölge olduğunu gösterir. 
  3. Dış alandaki çöp kutularından beslenmelerini durdurmak için güvenli kapakları olan çöp kutuları kullanın.
  4. Evcil hayvan gıda ve kuş yemi artıklarını temizleyin, evcil hayvan yemlerini sağlam ve kapaklı kaplarda- tercihen zemin seviyesinden yukarıda tutun. 
  5. Bahçelerinizde döküntü varsa temizleyin ve dağınıklığı minimum seviyede tutun. 
  6. Eğer var olan gübre yığınınız organik gıda atıkları içermese de, çekici olabilir. 
  7. Sıçan pisliği gibi istila işaretleri gözlemlediyseniz, önleme için çok geç kalmış olabilirsiniz. 
  8. Sıçanlardan kurtulmak için hızlı hareket etmenizi tavsiye ederiz ve büyük istila oluşumlarını durdurun.

Ücretsiz Zararlı Kontrol Teklifiniz İçin Bizimle İletişime Geçin

Sıçanları Caydırma

Sıçanlar çeviktirler, çok yönlü ve evinize girmek için her fırsatı en iyi şekilde değerlendirirler. Siyah sıçanlar iyi bir tırmanıcıdır ve tavan arasında rahatlıkla yaşayabilir. Kahverengi sıçanların tırmanma yeteneği olsa dahi kulübeler, araba garajları, duvarların altında oyuklaraçarak yaşamayı tercih ederler. Kanalizasyon ve lağım sistemlerinde yüzmeye çabuk adapte olarak boruların zarar görmesine sebebiyet verirler. Her iki tür de boşlukları kemirerek kolay giriş sağlamaya çalışırlar.

Evinizde veya İşyerinizde Sıçan Yalıtımı

  • Girişler – Genç sıçanlar kapı altındaki küçük boşluklara sığabilirler, dolayısıyla caydırıcı olması için kapıların altına uygun şeritler takılabilir. 
  • Dış Duvardaki Boşluklar - Küçük delikler veya boşluklar (Boru ve kablo kenarları gibi) doldurulmalıdır. Sıçanlar atlayabilir. Yani yaklaşık 120 cm’ye kadar kontrol edin.
  • Çatılar – Sıçanlar elektrik kabloları boyunca tırmanabilir, kırık kiremitlerin arasındaki boşlukları kullanarak tavanarasına girebilirler. Çatıları onarmak ve boşlukları kapamak için tel örgü kullanın. 
  • Tahliye ve Kanalizasyon Boruları – Sıçanlar hasarlı kanalizasyon boruları ve tuvaletlerin yuvarlak u kıvrılan borularından yüzebilirler, bu yüzden klozet kapakları kapalı tutulmalıdır. Tahliye boruları ve drenaj çıkışlarını kullanabilirler. Düzenli olarak borularını kontrol edin ve kırılma ve sabit olduğundan emin olun.

Bize Ulasin