Sivrisinekler ve Tatarcıklar

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Sivrisinek İşaretleri

Sivrisinekler ve tatarcıklar, hayatı tatsız hale getirebilirler. Sürekli olarak yüksek sesli vızıltıları dinlemek zorunda kalmanız acı verici olabilir. Ve suçluyu bulduğunuzda, her zaman tetikte bekleyen başka bir sinek varmış gibidir...

Peki, ev ve işyeriniz sivrisinekler için neden özellikle çekicidir ve sivrisinek tanımlamasından nasıl emin olabilirsiniz?

  • Sivrisinekler sıklıkla çok tanıdık yüksek tonlu vızıltılar yayarlar.

  • Isırıklar, hafif tahriş ediciden şişme ile yoğun şekilde iltihaplanmaya kadar uzanan belirgin bir emaredir. Sadece dişi sivrisinek insanları ısırır, erkek sivrisinekler nektar ve diğer tatlı şeylerle beslenmeye devam edecektir.

  • Yetişkinler; yumurtalarını bıraktıkları su tasları, ev bitkilerinden su tepsileri ve su fıçıları dâhil olmak üzere durgun suların çekimine kapılırlar.

  • Sivrisinekleri tavan ve cam yüzeylerde baş aşağı yürürken izleyebilirsiniz.

  • Sivrisinekler uzun bir yol kat ederler; evinizin bir mil ötesinde durgun bir su varsa, bu su sorunlarınızın kaynağı olabilir.

  • Sivrisineklere, iyi sulanmışsa çiminiz veya fundalıklarınız çekici gelebilir.

Sivrisinek Tespiti ve Bertaraf Edilmesi

İngiltere Haşereyle Mücadele Birliği (BPCA) sertifikalı teknisyenlerimiz titrer sinek ve sivrisinek alışkanlıkları konusunda uzman kişilerdir. Belirli probleminize yönelik en iyi tedavi sunabilirler ve aynı zamanda bu böcekleri nasıl uzaklaştıracağınıza ilişkin tavsiyelerde bulunabilirler.