Sivrisinekler ve Tatarcıklar

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Sivrisinek Önleme

Mevcut bir sivrisinek sorunuyla baş etmenin en etkili yolu ışıklı sinek tutucu cihazlar kullanmaktır. Luminos Işıklı Sinek Tutucu Cihazlarımız, sivrisinekleri hızlı ve verimli bir şekilde yakalamak ve öldürmek için Rentokil'in benzersiz kapsülleme teknolojisi veya yapışkanlı tuzaklarını kullanır.

 Bununla birlikte, bu sinir bozucu zararlıların en başta bir sıkıntı yaratmamaları veya onlardan kurtulduktan sonra geri dönmelerini engellemek için neler yapabilirsiniz?

Sivrisinekleri Uzakta Tutmanın En İyi İpuçları

  • Pencereleri kapalı tutun - Hava karardıktan sonra, pencereleri ve kapıları kapalı tutun veya ışığı perdelerle engelleyin.

  • Tel sineklikler - Pencerelere tel sineklikler takın.

  • Temizleyin - Ölü sivrisinekleri temizleyin, çünkü halı böcekleri gibi diğer zararlılara lezzetli bir aperatif sunarlar.

  • Suları örtün - Sudaki sivrisinek larvalarını önlemek için su fıçılarını iyi oturmuş kapaklarla örtün.

  • Durgun su olmamalı - Durgun su bırakmayın (örneğin sulama tenekelerinde), çünkü bu sular sivrisineklerin üremesi için iyi bir yer oluşturur.

  • Doğal yırtıcılar - Bir bahçe havuzunuz varsa, akvaryum balığı almayı düşünün çünkü bunlar sivrisinek larvalarını yerler.

  • Doğal kovucular - İdris otu, nim yağı, nane yağı, limon okaliptüs yağı, cadı elması, sarımsak, lavanta ve vanilya özütü gibi doğal kovucuları deneyin.

Bugün Rentokil'i Çağırın

Sorununuz tekrarlanırsa, sivrisinek dâhil her türlü ısıran böcekle başa çıkmak üzere acil arama hizmeti sunuyoruz. 

Rentokil'i 444 3 554'den ücretsiz olarak arayın. Uzmanlarımız mevcut bir istila olayından hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olabilirler. Ayrıca en etkin sivrisinek kovucular hakkında tavsiyelerde bulunurlar.