Tekstil Zararlısı

444 3 554  nolu telefondan bizi arayın veya bize ulaşın

Tekstil Zararlısı İstilası İşaretleri

Hangi işaretlere bakmanız gerektiğini öğrenirseniz, tekstil zararlısı istilasının belirtilerini ortaya çıkarmak oldukça basit olabilir.

Düzenli kontroller ve izleme, sorunu erken tanımlamak ve etkili tekstil zararlısı uygulamaları için yardımcı olur. Acil aksiyon planları, yün halılar ve tarihi ve kültürel öneme sahip hassas tekstil ürünleri üzerindeki hasar riskini önemli ölçüde azaltır.

Tekstil Zararlısı İşaretleri

Verdikleri zarar dışında istilanın bazı görünür işaretleri de vardır. Genel olarak böcek larvaları bir alana zarar verirken, güve larvaları dağınık olarak zarar verirler.

Aktivite Belirtileri:  

  • Canlı yada ölü yetişkin böcekler - Halı biti ve tekstil güvesi gibi, genellikle bir istila göstergesi olarak pencere açıklıkları çevresinde bulunurlar.

  • Zarar - genellikle halı, kilim, deri kitap ciltleri, döşemeli mobilya, ipek ve tüylü öğeler gibi natürel kumaşlarda bulunurlar. Yastıklar, minderler ve at tüyü gibi geleneksel dolgulu mobilyalarınızın üzerinde hasar olup olmadığını kontrol edin. Fırçalar ve doğal kıllardan yapılmış boya fırçaları ve pedler ve keçeler (özellikle uzun süre saklanan) nefesli enstrümanlar  da risk altındadır.

  • Dışkı ve deri döküntüsü - Halı böceği larvaları tuz tanesi büyüklüğünde dışkı üretirler ve deri gibi kahverengi kabuk dökerler.

  • Larva - Tekstil zararlıları larvası sessiz ve karanlık olan büyük mobilyaların altında veya dolap içlerinde gizlenmeyi tercih ederler. Halı böceği larvaları değişik ışık ve kahverengi çizgili bedenlere sahip ve yoğun tüylerle kaplıdır.

  • Yumurta - Tekstil zararlısı yumurtalarını kontrol edin. Genellikle hava kanallarında, mobilya altında, dolaplarda, gardıropta aynı zamanda tekstil ve kumaş üzerinde bulunurlar.

Bu işaretleri fark ettiniz mi?

Tekstil zararlısı uygulamaları için 444 3 554 numaralı ücretsiz hattımızı arayın.

Bilgili ve deneyimli teknisyenlerimiz zararın sebebi olan tekstil zararlısını belirler.

İstila belirlendikten sonra, o tekstil ürününe göre en uygun uygulama teklif edilecektir.